تازه های دنیای تکنولوژی و IT

دریافت AR با اشیاء سه بعدی قابل دانلود توسط گوگل کروم!

دریافت AR با اشیاء سه بعدی قابل دانلود توسط گوگل کروم!

گوگل در حال تلاش برای آوردن جادوی AR به Chrome با اشیاء سه بعدی قابل دانلود است

گوگل اخیرا تلاش های آزمایشی خود را ، با استفاده از مرورگر Chrome برای ادغام ویژگی های واقعیت افزوده (AR) در وب mobile و desktop منتشر کرد.

نسخه پیش نویس مبتنی بر مرورگر AR به نام “َArticle” یک مرورگر سه بعدی است که نه تنها در Chrome اجرا می شود، بلکه با تمام مرورگرهای وب هم کار می کند.

در چند ماه آینده صدها میلیون دستگاه Android و iOS وجود خواهند داشت که قادر به ارائه تجربیات واقعیت افزوده است. به این معنی که شما میتوانید از طریق تلفن خود به جهان و مکان های دیجیتالی نگاه کنید.

به منظور اثبات اینکه، مدل سه بعدی  و تعاملی است و نه فقط یک تصویرثابت، مدل به محض حرکت کاربر، چرخش می یابد. ورژن اولیه AR اجازه می دهد تا برنامه نویسان مدل های سه بعدی ایجاد کنند که با موبایل دانلود شود. با استفاده از دوربین های موبایل  و سنسورهای ساخته شده، کاربران قادرخواهند بود که مدل های سه بعدی  را در محیط زندگی واقعی خود  قرار دهند.

وقتی “Article” در یک دستگاه و مرورگر با قابلیت AR فعال می شود، دکمه AR در پایین سمت راست ظاهر می شود که با ضربه زدن روی آن، دوربین دستگاه را فعال می کند و یک قطعه روی زمین، در مقابل کاربر ایجاد می کند.

هنگامی که کاربر روی صفحه ضربه بزند، مدل از آن نقطه برداشته می شود، به زمین ثابت می شود و به اندازه ی فیزیکی آن نشان داده می شود. کاربر می تواند در اطراف جسم راه برود و مقیاس و سرعتی را که تصاویر و ویدیونمی توانند به تنهایی و بلافاصله منتقل کنند را، حس می کند.

اگر “Article” به یک مرورگر دسکتاپ با یک مدل سه بعدی  نصب  شود، محتوای AR را فعال می کند که در این صورت  به کاربر اجازه می دهد تا یک عنصر خاص را از تمام زوایا مشاهده کند.       به عنوان مثال، کاربران قادر خواهند بود یک مدل سه بعدی را مشاهده کرده و با کشیدن ویا چرخش و پیمایش برای بزرگ نمایی و کوچک نمایی  آن ها رادستکاری کنند. هنگامی که  مدل در یک صفحه وب قرار می گیرد، می تواند به شیوه ای مشابه GIF متحرک شود.از سوی دیگر، کاربران  در موبایل ها قادر به لمس کردن و کشیدن برای چرخاندن و یا استفاده از دو انگشت برای بزرگنمایی می باشند.

با واقعیت افزوده، مدل زنده می شود. توانایی منحصر به فرد AR این است که محتوای دیجیتال را با دنیای واقعی ترکیب می کند. بنابراین ما می توانیم، در وب جستجو کنیم، یک مدل پیدا کنیم، آن را در اتاق مان قرار دهیم تا ببینیم چقدر بزرگ است و به طورفیزیکی اطراف آن راه برویم!!!!

اساسا، گوگل از طریق “Article” از برنامه نویسان وب و مدیران محتوا می خواهد با وارد کردن عناصر AR به مرورگرهای وب، شروع به آزمایش می کنند. برنامه نویسانی که علاقه مند به این مورد هستند اکنون می توانند با دیدن این وب سایت به آدرس https://developers.google.com/ar/develop/web/getting-started،کارخود را در این زمینه شروع کنند.(ورود به شرط فیلتر شکن)

در تاريخ 14/فوریه/2018 بدون دیدگاه برچسب ها : ،،،،

نوشته شده توسط Melika Bahman-abadi

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


 انتشار مطالب این سایت در رسانه‌های مکتوب و آنلاین با ذکر منبع آزاد است. این سایت مستقل از هر سازمان، ارگان، رسانه چاپی یا آنلاین است.
طراحي شده توسط گروه علی دهقان