تازه های دنیای تکنولوژی و IT

چگونه یک درایو ویندوز را مخفی کنیم؟

چگونه یک درایو ویندوز را مخفی کنیم؟

CMD (خط فرمان ویندوز) همیشه از رابط گرافیکی آن قوی تر است. کارهای زیادی است که به آسانی با خط فرمان انجام میشود. در CMD می توانید کارهایی انجام دهید که انجام آن با استفاده از رابط گرافیکی ویندوز بدون نرم افزارهای دیگر امکان پذیر نیست. در پست این هفته، آسانترین روش برای مخفی کردن یک درایو ویندوز توسط CMD را به صورت تصویری آموزش خواهیم داد.

مخفی کردن درایو در ویندوز با استفاده از CMD

مرحله ۱: کلیدهای win+R را با هم فشار دهید. در پنجره باز شده تایپ کنید cmd و Enter را فشار دهید. در ویندوزهای ۸ و۱۰ می توان با کلیک راست روی استارت، Command Prompt را انتخاب کرد.

مرحله ۲: در خط فرمان، تایپ کنید Diskpart و Enter را فشار دهید. اگر با دیالوگ باکس User Account Control مواجه شدید Yes را انتخاب کنید.

مرحله ۳: تایپ کنید List VolumeوEnter را فشار دهید. لیستی از درایوها برایتان به نمایش در می آید.

 مرحله ۴: درایوی که می خواهید مخفی شود را انتخاب کنید. برای این کار تایپ کنید Select Volume G  ( به جای G نام درایو مورد نظر را بنویسید).

مرحله ۵: تایپ کنید Remove Letter G ( به جای G نام درایو مورد نظر را بنویسید).

 مرحله ۶: تمام! حالا می توانید CMD را ببندید. دیگر اثری از درایو مورد نظر نیست!

چگونه درایو مخفی شده را دوباره ببینیم؟

برای دسترسی به درایو مخفی شده و برگرداندن آن به حالت عادی، ۴ مرحله قبل را تکرار کنید و در مرحله ۵ تایپ کنید  assign letter G ( به جای G نام درایو مورد نظر را بنویسید).

نوشته شده توسط مدیر سایت

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


 انتشار مطالب این سایت در رسانه‌های مکتوب و آنلاین با ذکر منبع آزاد است. این سایت مستقل از هر سازمان، ارگان، رسانه چاپی یا آنلاین است.
طراحي شده توسط گروه علی دهقان