تازه های دنیای تکنولوژی و IT

چرا باید در سال ۲۰۱۸ برنامه نویسی جاوا را یاد گرفت؟

چرا باید در سال ۲۰۱۸ برنامه نویسی جاوا را یاد گرفت؟

امروزه زبان های سطح بالای بسیاری برای نوشتن Application ها وجود دارد. شرکت های نرم افزاری پول زیادی را صرف سرمایه گذاری در بسیاری از زبان های برنامه نویسی موجود می کنند. اما جاوا ویژگی هایی دارد که آن را از سایر زبان های برنامه نویسی متداول، متمایز می کند.
جاوا به عنوان نسخه ۱.۰ در ژانویه سال ۱۹۹۶ به وجود آمد. در آن زمان نام آن زبان برنامه نویسی Oak بود. از آن به بعد محبوبیت جاوا افزایش می یابد و در حال حاضر یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است. بیایید بررسی کنیم که چرا جاوا بسیار محبوب است و چرا شما باید زبان برنامه نویسی جاوا را در سال ۲۰۱۸ یاد بگیرید؟
جاوا زبان برنامه نویسی محبوب به دلیل قدرت و انعطاف پذیری آن است. اگر ما آخرین نسخه جاوا ، JDK 9، را مشاهده کنیم می توانیم بسیاری از پیشرفت ها و ویژگی های جدید در این نسخه را پیدا کنیم.
ویژگی های اصلی جاوای ۹ شامل module system،Linking ،JShell،Collection factory methods،بهبود Stream API،
پشتیبانی HTTP/2 و … است. این تغییرات و پیشرفت ها در راستای ارائه زبان برنامه نویسی بهتر برای توسعه نرم افزار است.
جاوا در توسعه برنامه های کاربردی برای بانکداری، مالی، شبکه اجتماعی، حسابداری، موبایل، وب و بسیاری از برنامه های کاربردی سازمانی استفاده می شود. تقاضای آن در بازار شغل بسیار زیاد است.
اگر ما Google Trends کنونی را ببینیم، متوجه خواهیم شد که جاوا بیشترین سرچ را در Google Trends داراست که با PHP، C #، Scala و Python مقایسه شده است. جاوا هنوز زبان برنامه نویسی بسیار محبوب است.

 

Google trends in November 2017

 

جاوا به طور مداوم بهبود می یابد:

Oracle در حال تلاش برای بهبود جاوا برای حمایت از توسعه برنامه های کاربردی است. JDK 9 با بسیاری از ویژگی های جدید منتشر شده و پیشرفت های زیادی در API وجود دارد بنابراین یادگیری جاوا به جهت  پشتیبانی از ویژگی های جدید برای پاسخگویی به تقاضای صنعت، اهمیت دارد. جاوا نیز یکی از زبان های برنامه نویسی متداول برای ایجاد برنامه های Big Data است، بنابراین اگر می خواهید در Big Data حرفه ای شوید باید جاوا را یاد بگیرید.

جاوا در بازار کار تقاضای بالایی دارد:

پذیرش صنعت و در دسترس بودن کار برای برنامه نویسان، کلید یادگیری هر زبان برنامه نویسی است. زبان برنامه نویسی جاوا هنوز در  بازار کار تقاضای زیادی دارد. صنایعی مانند بانکداری، مالی و بیمه برای توسعه ی بیشتر برنامه ها از جاوا استفاده می کنند. بنابراین جاوا زبان برنامه نویسی خوبی برای یادگیری در سال ۲۰۱۸ است.

جاوا به عنوان زبان برنامه نویسی اساسی:

جاوا بسیار محبوب است و با توجه به گفته ی  Oracle ،  قدرت ۳ میلیارد دستگاه در سراسر جهان است. جاوا برنامه نویسان را قادر می سازد که برنامه هایی برای گوشی های هوشمند، سرورها، ATM،اپلیکیشن های تحت وب، اپلیکیشن های تجاری، set top box applications، embedded devices applications و غیره بسازند.

حقوق و دستمزد عالی در بازار کار:

توسعه دهندگان جاوا در بازار کار برای به  دست آوردن دستمزد خوش شانس هستند زیرا تقاضای زیادی با مجموعه مهارت های مناسب  آنها وجود دارد. برنامه نویسان جاوا در سال ،  ۱۳۰،۰۰۰ دلار در بازار ایالات متحده ی آمریکا( معادل ۴,۱۹۶,۰۱۰,۰۰۰ ریال ) به دست می آورند. در هند نیز حقوق برنامه نویسان جاوا نسبت به سایر توسعه دهندگان بسیار بالا است.

از کجا می توان برنامه نویسی جاوا را یاد گرفت؟

سایت های زیر برای آموزش جاوا  بسیار عالی  هستندو شامل تمرین و تست های آنلاین نیز می باشند:

http://www.java2s.com/

https://www.javatpoint.com/java-tutorial

https://www.tutorialspoint.com/java/

https://www.udacity.com/course/java-programming-basics–ud282

https://docs.oracle.com/javase/tutorial/java/javaOO/

سایت های خوب فارسی:

http://javapro.ir/

http://javacup.ir/jc/javacup-training-videos/

 

امیدوارم مطلب امروز واستون مفید بوده باشه.

موفق و پیروز باشید

نوشته شده توسط Melika Bahman-abadi

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


 انتشار مطالب این سایت در رسانه‌های مکتوب و آنلاین با ذکر منبع آزاد است. این سایت مستقل از هر سازمان، ارگان، رسانه چاپی یا آنلاین است.
طراحي شده توسط گروه علی دهقان