تازه های دنیای تکنولوژی و IT

سه راهکار برای متوقف کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

سه راهکار برای متوقف کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

اغلب اوقات زمانی که با لپ تاپ یا PC خود به اینترنت وصل هستید سرعت نت به طرز نامعقولی پایین بوده و یا حجم اینترنت به طرز شگفت آوری به سرعت تمام می شود! و آن وقت معمولا اولین کسی را که متهم می کنیم سرویس دهندگان اینترنت است.

اما گاهی قضیه از جای دیگری آب می خورد و این مایکروسافت است که برای آپدیت اجباری ویندوز ۱۰ دور از چشم شما از اینترنت استفاده می کند، و تقریبا همیشه هم درحال آپدیت چیزی است.

البته این آپدیت ها از همه لحاظ برای سیستم ضروری هستند و من پیشنهاد می کنم آپدیت آن را متوقف نکنید. بسیاری از آن ها patch های امنیتی هستند که شما را از هک شدن در دنیای اینترنت حفظ می کنند. اما گاهی کاربر ترجیح می دهد آپدیت خودکار ویندوز را غیرفعال کند. در اینجا سه راه برای این کار پیشنهاد می دهیم که هر یک مزایا و معایب خود را دارند. پس از خواندن این مقاله می توانید تصمیم بگیرید کدام برای منظور شما مناسب است.

محدودیت: برای نسخه Windows 10 Home هیچ راهی برای متوقف کردن آپدیت های امنیتی ویندوز وجود ندارد.

روش اول: متوقف کردن Windows Update Service

 1. خط فرمان را باز کنید (Win+R).
 2. تایپ کنید services.msc و اینتر را بزنید.
 3. از لیست سرویس ها Windows Update service را پیدا کنید و آن را باز کنید.
 4. در بخش  ‘Startup Type’ گزینه ‘Disabled’ را انتخاب کنید.
 5. Restart کنید.

برای فعال کردن آپدیت خودکار میتوانید از همین جا  ‘Automatic’ را انتخاب کنید.

روش دوم:  Metered Connection

ویندوز برای کسانی که کانکشن اینترنتشان هزینه بر است استثنا قائل شده و این امکان را برای آن ها فراهم می کند که فقط آپدیت های ضروری به صورت خودکار دانلود شوند. با اینکه نمی دانیم معیارهای مایکروسافت در “ضرورت آپدیت” چیست، اما این کار بعضی آپدیت ها از جمله آپدیت درایورها و فیچرهای نرم افزاری را متوقف می کند.

 1. تنظیمات را باز کنید. (win+I)
 2. بخش  ‘Network & Internet’ را انتخاب کنید.
 3. ‘Wi-Fi’  را انتخاب و روی  ‘Advanced Options’ کلیک کنید.
 4. ‘Set as metered connection’  را فعال کنید.

اگر سیستم شما با کابل اترنت به اینترنت وصل است این گزینه غیرفعال است. این راهکار فقط وقتی با وای فای به اینترنت وصل میشود امکان انتخاب شدن دارد.

 روش سوم:  Group Policy Editor

این راهکار نسبتا بهتر است. group policy editor شما را از آپدیت های جدید باخبر می کند اما آن ها را به صورت خودکار نصب نمیکند. با این حال آپدیت های امنیتی همچنان به صورت خودکار انجام می شوند.

 1. خط فرمان را باز کنید. (Win + R)
 2. تایپ کنید gpedit.msc و اینتر را بزنید.
 3. مسیر زیر را دنبال کنید:Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update
 4. Configure Automatic Updates  را باز کنید و در باکس پایین چپ Notify for download and notify for install’ را انتخاب کنید.
 5. تنظیمات را باز کنید (Win + I)  و به Update and Security  بروید.  ‘Check for updates’ را بزنید تا تنظیمات جدید اعمال شود.
 6. Restart کنید.

نوشته شده توسط مدیر سایت

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


 انتشار مطالب این سایت در رسانه‌های مکتوب و آنلاین با ذکر منبع آزاد است. این سایت مستقل از هر سازمان، ارگان، رسانه چاپی یا آنلاین است.
طراحي شده توسط گروه علی دهقان