تازه های دنیای تکنولوژی و IT

شرکت تولید پوشاک ایتالیایی استیو جابز برنده جدال قانونی کپی رایت علیه اپل شد

شرکت تولید پوشاک ایتالیایی استیو جابز برنده جدال قانونی کپی رایت علیه اپل شد

اپل  در یکی دیگر از جدال ها بر سر کپی رایت بازنده شد، این بار در برابر یک شرکت ایتالیایی که از نام بنیانگذارشان “استیو جابز” به عنوان نام تجاری لباس خود استفاده می کند.

در سال ۲۰۱۲، دو کارآفرین و برادر وینچنزو و جیاکومو باربوتو که از شهر آرزانو، شهری در شمال ناپل آمده بودند، نام “استیو جابز” را به عنوان خط لباس خود ثبت کرده بودند.  آن ها متوجه شده بودند که اپل اسم بنیانگذار خود را تجاری نکرده است و به ثبت نرسانده است.

این دو به خبرگزاری ایتالیایی La Repubblica Napoli به گفته اند: “استیو جابز نوآوری معرکه بود. ما تحقیقات بازارمان را انجام دادیم و متوجه شدیم که اپل، یکی از بهترین شرکتهای شناخته شده در جهان، هرگز درباره ثبت نام تجاری بنیانگذارش فکر نکرده، بنابراین ما تصمیم گرفتیم این کار را انجام دهیم. “

آنها حتی لوگوی اپل را تقلید کردند تا “J” شبیه یک سیب گاز زده باشد و برگ سیب بر روی آن قرار گیرد.

پس از اینکه اپل از این موضوع آگاه شد علیه برادران باربووات  برای استفاده از نام استیو جابز و لوگوی لوگوی اپل شکایت کرد. از آن جا که این دو قبلا “علامت تجاری” استیو جابز را در سطح بین المللی ثبت کرده بودند، اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴ به نفع براباتو رای داد و دادخواست اپل را رد کرد.

بر طبق گزارش ها، ادعای دیگر اپل برای تقلید از لوگوی اپل نیز رد شد ، زیرا اداره مالکیت فکری به این نتیجه رسید که این آرم به اندازه کافی متفاوت از اپل متفاوت است و  J را نمی توان به عنوان خوراکی برداشت کرد، بنابراین بخش گمشده نمی تواند به عنوان یک “گاز” از یک میوه در برداشت شود!

 

 

در حال حاضر با داشتن حق قانونی کامل برای استفاده از نام و آرم در سراسر جهان، برادران قصد برای گسترش خطوط تولید خود را دارند. در حال حاضر، شرکت متخصص در لباس و لوازم جانبی است، اما قصد دارد شروع  به تولید وسایل الکترونیک کند.

آنها گفتند: “ما در حال کار بر روی راه اندازی یک خط تولید  دستگاه های الکترونیکی بسیار نوآورانه هستیم، پروژه هایی که سال ها رو آن کار کرده ایم.”

 

آنها می گویند که به دنبال مشارکت هستند و “در حال مذاکره برای تولید محصولات الکترونیکی با یک نام تجاری چینی هستند.” آنها در نظر دارند وارد تجارت ساخت گوشی های مبتنی بر اندروید “استیو جابز” شوند ! آنها به Business Insider Italia گفتند: “ما هیچ کار سطح پایینی انجام نخواهیم داد، شما هرگز گوشی یا تلویزیون را با مارک Steve Jobs  که به درد نخور باشد، نخواهید دید.”

نوشته شده توسط مدیر سایت

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


 انتشار مطالب این سایت در رسانه‌های مکتوب و آنلاین با ذکر منبع آزاد است. این سایت مستقل از هر سازمان، ارگان، رسانه چاپی یا آنلاین است.
طراحي شده توسط گروه علی دهقان