تازه های دنیای تکنولوژی و IT

تفاوت Shut down، Sleep و Hibernate در ویندوز

تفاوت Shut down، Sleep و Hibernate در ویندوز

راه های مختلفی برای خاموش کردن کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ وجود دارد. میتوانید آن را shut down، sleep یا hibernate کنید.  اما هریک چه تفاوتی دارند و کدام یک برای چه وضعیتی مناسب تر است؟

حالت Sleep

در این حالت سیستم میزان کمی برق ( و باتری) مصرف می کند، راه اندازی دوباره خیلی سریع انجام می شود و به محض اینکه سیستم را راه می اندازید به همان جایی برمیگردید که کارتان را رها کرده اید. اگر باتری خیلی کم باشد ویندوز به طور خودکار کارهای نیمه تمام را ذخیره و سیستم را خاموش می کند. از این گزینه برای زمان هایی استفاده کنید که مدت کوتاهی سیستم را کار ندارید؛ مثلا هنگام نوشیدن قهوه!

در اغلب موارد با بستن لپ تاپ یا فشردن دکمه پاور آن، لپ تاپ به حالت sleep میرود. اگر از ویندوز ۱۰ استفاده میکنید، با تایپ  power options در قسمت جست و جوی ویندوز، میتوانید تعیین کنید با بستن لپ تاپ، یا فشردن کلید پاور در لپ تاپ، چه کاری انجام شود. برای اینکار در پنجره باز شده مورد Additional power settings را بزنید. در سمت چپ پنجره جدید گزینه های مربوطه را می توان دید.

power option in Windows

حالت Hibernate

این گزینه برای لپ تاپ ها در نظر گرفته شده و ممکن است در همه ی PC ها موجود نباشد.  این حالت کمتر از حالت sleep انرژی و باتری مصرف میکند و با اینکه راه اندازی دوباره سیستم به سرعت حالت sleep  نخواهد بود، اما دقیقا شما را به وضعی که کارها را رها کرده اید، بازمی گرداند.

از حالت hibernate زمانی استفاده کنید که برای بازه زمانی بیشتری دست از کار میکشید و امکان شارژ باتری در آن بازه زمانی را ندارید.

با وجود این دو گزینه، مشخصا الزامی در استفاده از گرینه shut down وجود ندارد، مگر آنکه بخواهید برای مدتی طولانی تر دست از کار بکشید. در این صورت تمام کارهایتان را به صورت دستی ذخیره کنید.

توجه کنید: اگر پس از راه اندازی دوباره سیستم، دستگاه های متصل به آن مثل مانیتور، پرینتر، اسکنر و … کار نمی کنند کابل آن ها را در آورید و دوباره بزنید، اگر مشکل همچنان وجود دارد، احتمالا لازم است سیستم را ری استارت کنید.

منبع: https://support.microsoft.com

نوشته شده توسط مدیر سایت

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


 انتشار مطالب این سایت در رسانه‌های مکتوب و آنلاین با ذکر منبع آزاد است. این سایت مستقل از هر سازمان، ارگان، رسانه چاپی یا آنلاین است.
طراحي شده توسط گروه علی دهقان