تازه های دنیای تکنولوژی و IT

بهترین وب سایت ها برای برنامه نویسان و کسانی که میخواهند کد زدن را یاد بگیرند

بهترین وب سایت ها برای برنامه نویسان و کسانی که میخواهند کد زدن را یاد بگیرند

وب سایت هایی که هر برنامه نویس حداقل یک بار باید آن ها را دیده باشد

دنیای تکنولوژی رونقی به شغل های مختلف، مهارت ها و زبان های برنامه نویسی داده است. اگر میخواهید برنامه نویسی یاد بگیرید، باید بدانید هر روز زبان برنامه نویسی جدید، فریم ورک های جدید و سیستم های جدیدی روی کار می آیند. تاکنون ۳۰۰ زبان برنامه نویسی مختلف در دنیا استفاده میشود.

از آنجا که یادگیری همه ی زبان ها کاری غیرممکن است، به عنوان یک برنامه نویس باید حواستان به ترندهای جدید نوظهور باشد تا فرصت های احتمالی از دستتان نرود. مقالات زیادی در مورد وب سایت هایی که هر برنامه نویس باید دنبال کند مثل CodeAcademy, Udemy, Coursera, KhanAcademy و….  نوشته شده است.

در این مقاله، وب سایت هایی را معرفی میکنیم که هر علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی باید آن ها را دنبال کند. بعضی از این وبسایت ها دانش عمیقی در این زمینه ها در اختیار شما قرار داده است، بعضی آموزش هایی رایگان برای برنامه نویسی گذاشته است، و بعضی پلتفرمی برای تمرین و کد زدن فراهم کرده اند.

وبسایت هایی برای تمرین برنامه نویسی و مسابقات آنلاین

هر برنامه نویسی برای ماندن در صحنه نیاز به تمرین دارد. شما باید مفاهیمی که آموخته اید در عمل به کار بگیرید. در این وبسایت ها شما میتوانید برنامه نویسی را به صورت فعال و عملی تمرین کنید و در مسابقات آنلاین برنامه نویسی شرکت کنید:

آموزش ها

این وب سایت ها آموزش های خوبی برای برنامه نویسی دارند:

تبادل اطلاعات

در کنار یادگیری برنامه نویسی، یک برنامه نوی همیشه باید با دنیای واقعی در ارتباط باشد. تکنولوژی گسترده و رو به رشد است. چیزی که امروز کار میدهد فردا دیگر به کار نمی آید. برای حفظ این ارتباط سایت های زیر کارآمدند:

 حتما ببینید!

این سایت ها را حداقل یک بار ببینید:

اپلیکیشن های اندرویدی

Coding Calendar اپلیکیشنی است که شما را از مسابقات برنامه نویسی در جریال در سایت هایی چون Hackerrank، Hackerearth، Topcoder  و… با خبر میکند.

نوشته شده توسط مدیر سایت

وبسایت

يک ديدگاه

  1. احسان گفت:

    وب سایت http://www.w3schools.com هم سایت خیلی خوبی برای یادگیریه

دیدگاه خود را بیان کنید


 انتشار مطالب این سایت در رسانه‌های مکتوب و آنلاین با ذکر منبع آزاد است. این سایت مستقل از هر سازمان، ارگان، رسانه چاپی یا آنلاین است.
طراحي شده توسط گروه علی دهقان