تازه های دنیای تکنولوژی و IT

باز کردن همه نوع فایل روی اندروید با این اپلیکیشن ها

باز کردن همه نوع فایل روی اندروید با این اپلیکیشن ها

اندروید یکی از سیستم عامل هایی است که به طور گسترده در سراسر جهان استفاده می شود. با این حال، فایل هایی هستند که سیستم عامل اندروید قابلیت خواندن آن ها را ندارد.این مشکل دو دلیل دارد؛ اولا، ممکن است نرم افزار مورد نیاز برای باز کردن فایل هایی با پسوندهای خاص (مثل .zip، .dng، .pdf ) موجود نباشد. و یا نوع فایل برای باز شدن روی اندروید ساخته نشده است، نمی توان آن را خواند یا تغییر داد (مثل .bin، .dat).

برای مشکل دوم، راه حلی وجود ندارد.اصلا دلیلی ندارد کسی بخواهد چنین فایل هایی را روی اندروید باز کند.اما اولین مشکل به راحتی با استفاده از انواع اپلیکیشن های موجود در Google Play Store قابل حل است.

در ادامه لیستی از اپلیکیشن ها برای پخش، ویرایش و باز کردن انواع فایل بر روی دستگاه های اندرویدی برای شما آوریده ایم:

۱.باز کردن، ویرایش و تغییر فایل های آفیس روی اندروید

اپلیکیشن های زیادی در گوگل پلی وجود دارد که امکان باز کردن، ویرایش و تغییر فایل های آفیس را برای کاربران فراهم می کند. فایل های آفیس شامل DOCX، XLSX، PDF، PPT، PPTX، ODT، RTF، ODS، TXT و … است.در بین تمام اپلیکیشن های موجود این سه اپلیکیشن بهترین گزینه هستند:  WPS Office + PDF، Google Drive، Microsoft Office Mobile.

پیشنهاد ویکی وب: WPS Office + PDF

۲.باز کردن فایل های eBook در اندروید

پیشنهاد ما Cool Reader و Aldiko Book Reader است.واسط کاربری Cool Reader خیلی عالی است و نحوه برگ زدن خوش آیند است.

در جدول بالا نوع فایل هایی که توسط هر یک پشتیبانی میشود را می توان دید.هر دو اپلیکیشن بالا فروشگاه eBook اختصاصی دارند که می توانید در آن ها کتاب بخرید و بعضی کتاب ها بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است.

هر دو اپلیکیشن فرمت های PDF ،EPUB ،MOBI ،CHM ،CDR ،OBDS ،FB2 ،HTML را پشتیبانی می کنند.

پیشنهاد ویکی وب: Cool Reader

 

۳.باز کردن، ویرایش و تغییر تصاویر در اندروید

تقریبا تمام سیستم های اندرویدی به طور پیش فرض Google Photos را نصب شده دارند. کارهای ساده مثل باز کردن و ویرایش فایل های .jpg ، .jpeg ، .png توسط آن قابل انجام است.اما برای کارهای حرفه ای تر، اپلیکشین RawDroid Pro بهترین است.

اما این اپلیکیشن رایگان نیست ( گرچه احتمالا در سایت های فارسی بتوان آن را رایگان دانلود کرد)! اما میتوان نسخه pro آن را از گوگل پلی دانلود کرد.

نکته قابل توجه این که این اپلیکیشن برای اندروید ۶.۰ عرضه نشده اما همچنان روی بسیاری از گوشی های هوشمند کار میکند.

اپلیکیشن پیشنهاد دیگر Bonfire Photo Editor Pro و Adobe Photoshop Express است.

پیشنهاد ویکی وب: RawDroid Pro

۴. پخش فایل های ویدئویی روی اندروید

بهترین اپلیکیشن VLC Media Player است که تقریبا همه نوع فایل ویدئویی ، از جمله .mp4, .mkv, .3gp, .avi, .wmv, .flv, .mov و …. را  پشتیبانی می کند.

علاوه براین، ویژگی های کاربردی چون زیرنویس، چرخش خودکار، تصحیح aspect ratio و… را بهمراه دارد. با حرکت دست می توان روشنایی صفحه و صدا را تنظیم کرد و تغییر داد.

به غیر از این اپلیکیشن ، گزینه های دیگری مثل MX Player و BS Player هم ارزش امتحان کردن را دارد.

پیشنهاد ویکی وب: VLC for Android

۵.پخش فایل های صوتی در اندروید

اپلیکیشن پیش فرض برای باز کردن فایل های صوتی Google Play Music است که فایل هایی با پسوند .mp3, .m4a, .flac را پشتیبانی می کند. اما فرمت های دیگر مثل OGG, WMA, ALAC, APE به اپلیکیشن دیگری نیاز دارد. Poweramp Music Player و MortPlayer Music گزینه های پیشنهادی خوبی هستند.

Poweramp Music Player رایگان عرضه نمیشود اما می توان نسخه Trial آن را از گوگل پلی دریافت کرد.البته در سایت های فارسی نیز می توانید رایگان آن را دانلود کنید!

هر دو اپلیکیشن همه ی فرمت های MP4 ،M4A ،APE ،ALAC ،WMA ،OGG ،WAV ،WV را پشتیبانی می کنند.

پیشنهاد ویکی وب: Poweramp Music Player

۶.باز کردن و اکسترکت کردن فایل های Archive روی اندروید

اپلیکیشن هایی مثل ES File Explorer و Solid Explorer معمولا کار را راه می اندازند. با این حال اگر دنبال اپلیکیشن دیگری می گردید که هرچیزی را باز کند B1 Archiver و AndroZip بهترین گزینه اند.

هر دو اپلیکیشن همه فرمت های ۷Z ،APK ،TAR ،ZIP ،RAR ،ZIPX ،GZIP ،XAR را پشتیبانی می کنند.

B1 Archiver تمام فرمت های زیر را پشتیبانی می کند:

۷z, apk, a, ar, arj, bz2, bzip2, cab, deb, gz, gzip, jar, iso, lha, lzh, lzma, mtz, rpm, tar, tar.bz2, tbz, tbz2, tar.gz, tgz, tpz, taz, tar.lzma, tar.xz, tar.Z, xap, xar, xz, Z, zipx.

پیشنهاد ویکی وب: B1 Archiver

خب، در اینجا تقریبا تمام نوع فایل های لازم و قابل استفاده در اندروید را مورد بررسی قرار دادم. اگرفایل با پسوند خاصی مدنظر شماست می توانید بپرسید و اپلیکیشن پیشنهادی ما را امتحان کنید.

توجه کنید تمام لینک های دانلود در ویکی وب از Google Play است که منبع معتبر دانلود اپلیکیشن برای اندروید محسوب میشود. با این حال با یک سرچ ساده در گوگل می توانید این اپلیکیشن ها را از سایت های فارسی نیز دریافت کنید.

 

نوشته شده توسط مدیر سایت

وبسایت

يک ديدگاه

  1. محمد گفت:

    با فابلهایbin چه کنیم

دیدگاه خود را بیان کنید


 انتشار مطالب این سایت در رسانه‌های مکتوب و آنلاین با ذکر منبع آزاد است. این سایت مستقل از هر سازمان، ارگان، رسانه چاپی یا آنلاین است.
طراحي شده توسط گروه علی دهقان