تازه های دنیای تکنولوژی و IT

در اسرع وقت این اپلیکیشن ها را از روی موبایلتان حذف کنید!

در اسرع وقت این اپلیکیشن ها را از روی موبایلتان حذف کنید!

امروزه موبایل ها پراز اپلیکیشن هایی شده که چندان ضروری و کارآمد نیستند و نه تنها حافظه را اشباع می کنند بلکه برعمر باتری و عملکرد موبایل تاثیر می گذارند. وقت آن رسیده که این اپلیکیشن ها را پاک کنید.بعضی از این اپلیکیشن ها از نظر تبلیعات، مصرف باتری و حافظه و اینترنت  حقیقتا آزاردهنده اند.

کدام اپلیکیشن ها کارایی لازم را ندارند و حذف آن ها منطقی است؟

۱.  اپلیکیشن هایی که مدعی بهبود عملکرد RAM هستند

 اپلیکیشن هایی که در بک گراند موبایل باز هستند از RAM استفاده می کنند و باتری می خورند. ایده ی پشت اپلیکیشن هایی که ادعا می شود استفاده از رم را به حداقل می رسانند، این است که اپلیکیشن های باز در بک گراند را ببندند. اما این کار خودش اوضاع را بدتر می کند. حافظه و باتری بیشتری برای راه اندازی دوباره آن ها مصرف میشود و این باز و بسته کردن  اپلیکیشن  به صورت مداوم موبایل را ناپایدارتر می کند. علاوه بر این، اندروید استفاده از رم را به صورت اتوماتیک مدیریت می کند ، در نتیجه  اپلیکیشن های اضافه برای این کار ضروری نیستند.

۲. Clean Master یا هر اپلیکیشن دیگری مثل آن

این دسته اپلیکیشن ها مدعی پاک کردن حافظه موبایل و بهبود عملکرد آن هستند. اپلیکیشن های حذف شده گاهی دیتای کش بر روی گوشی به جا می گذارند، برای پاک کردن این دیتا لازم به استفاده از اپلیکیشن خاصی نیست.

در موبایل مسیر Setting->Storage->Chached data را دنبال کنید و حافظه کش را پاک کنید.

برای پاک کردن دیتای کش هر اپلیکیشن دیگری می توانید به Settings > Apps > Downloaded مراجعه کنید و با انتخاب اپلیکیشن مورد نظر Clear Cache را بزنید.

Clean Master و اپلیکیشن هایی از این دست باتری زیادی مصرف می کنند و تبلیغات آن ها اینترنت مصرف می کند، حذف آن ها به صرفه تر خواهد بود.

پاک کردن دیتای کش برنامه ها روی موبایل

۳.آنتی ویروس ها

موبایل اندرویدی شما و Play Store می توانند به خوبی کار هر آنتی ویروسی را انجام دهند.Android Device Manager بدون نیاز به  اپلیکیشن دیگری مقابله با سرقت اطلاعات را برعهده دارد. اپلیکیشن های موجود در پلی استور دائما از نظر بد افزار و ویروس تحت بررسی هستند.

اپلیکیشن های آنتی ویروس برای موبایل فقط زمانی مفید هستند که فایل های apk را از سورس هایی غیر از پلی استور نصب کنید. توصیه ما این است که همیشه برنامه ها را از معتبرترین سورس آن یعنی پلی استور دریافت کنید.

۴.Battery Saver

برنامه هایی که مدعی ذخیره باتری گوشی هستند نیز اغلب کارآیی ندارند. این اپلیکیشن ها وعده حل جدی ترین مشکل در دنیای گوشی های هوشمند را می دهند و انتظار داریم معجزه کنند!

برای اینکه عمر باتری را افزایش دهید باید انرژی مورد نیاز سیستم عامل و اپلیکیشن های دیگر و سرویس های درحال اجرا را کاهش دهید. اپلیکیشن های Battery saver باید مدیریت سیستم عامل را برای این کار در دست داشته باشند، اما این کار تنها در شرایطی که موبایل روت شده باشد امکان پذیر است. در بهترین حالت این اپلیکیشن ها می توانند به شما هشدار بدهند کدام برنامه  دارد باتری مصرف می کند، فقط همین. اگر آن ها را ببندد به صورت خودکار دوباره باز میشوند و این حتی میزان مصرف انرژی را بیشتر می کند.

کنترل مصرف باتری

۵.  اپلیکیشن های پیش فرض سازندگان

بسیاری از گوشی های هوشمند تعدادی اپلیکیشن نصب شده به صورت پیش فرض دارند. بسیاری از شرکت های سازنده موبایل اپلیکیشن های نچندان کارآمد خود را روی گوشی نصب می کنند که فقط حافظه را پر می کند و در بسیاری مواقع حتی قابل پاک کردن نیستند.

بهترین راه برای حل این مشکل این است که به لیست اپلیکیشن های نصب روی گوشی نگاهی بیندازید و اپلیکیشن های پیش فرض را دستی پاک کنید. بعضی از آن ها فقط پس از روت کردن گوشی قابل پاک کردن هستند. بعضی را می توان  deactive کرد، این کار اپلیکیشن را غیرفعال میکند اما هنوز حافظه را آزاد نمی کند.

بعضی گوشی ها اجازه حذف اپلیکیشن فیس بوک، توییتر و دیگر اپلیکیشن های مربوط به شبکه های اجتماعی را نمی دهند. اما در برندهایی چون Huawei  این امکان وجود دارد. گوگل و لنوو نیز گوشی های هوشمند با کمترین اپلیکیشن های خارجی را ارائه داده اند.

دیگر کدام اپلیکیشن ها را پاک کنم؟

هر اپلیکیشنی که استفاده نمی کنید را حذف کنید، چون باتری می خورد یا اینترنت مصرف می کند. با رفتن به تنظیمات/ باتری  یا بخش Data usage در گوشی می توانید ببینید کدام  اپلیکیشن ها اینترنت و باتری بیشتری مصرف می کنند.( احتمالا اولین چیزی که نیاز دارید پاک کنید تلگرام است!)

نوشته شده توسط مدیر سایت

وبسایت

دیدگاه خود را بیان کنید


 انتشار مطالب این سایت در رسانه‌های مکتوب و آنلاین با ذکر منبع آزاد است. این سایت مستقل از هر سازمان، ارگان، رسانه چاپی یا آنلاین است.
طراحي شده توسط گروه علی دهقان